W piątek na scenie plenerowej gościć będziemy Tomasza Organka, Jakuba Małeckiego, Jakuba Żulczyka, Bartka Dobrocha i Nadię Szagdaj. Będą miały miejsce dyskusje dotyczące BookTube’a oraz mediów społecznościowych. Piątkowe zajęcia będą skierowane również do dzieci, dlatego zapraszamy najmłodszych na bajkowe spotkanie z Iloną Chylewską czy spotkanie z Martą Guzowską. W Miejskiej Bibliotece odbędzie z spotkanie z przedszkolakami dotyczące Kolorowanki Portretu Miasta Opola, warsztaty z Wyd. Poławiacze Pereł czy Wyd. Alegoria.

W sobotę na scenie plenerowej rozpoczniemy od spotkania autorskiego z Beatą Pawlikowską, później Agnieszką Maciąg, ks. A. Bonieckim, Karolem Bieleckiem, Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem, Blanką Lipińską, Wojciechem Kuczokiem czy Eustachym Rylskim. W Miejskiej Bibliotece będzie spotkanie w ranach spotkań z Mamą i Tatą wokół książeczek „Kicia Kocia” oraz warsztaty literackie.

W niedzielę rozpoczynamy czytaniem interaktywnym aktorów Opolskiego Teatru Lalki z Wydawnictwem Zakamarki, a później spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, Katarzyną Puzyńską, Magdaleną Tulli, Marcinem Mellerem, Marcinem Wilkiem, Magdaleną Grzebałkowską w muzyczynym akompaniamencie Leszka Kułakowskiego. W Miejskiej Bibliotece odbędzie się warsztat kreatywny Loesje oraz opolska scena literacka: Marek Wołyński, Harry Duda, dr. Agnieszka Wójtowicz, Agata Suchocka, Sławomir Nicieja oraz Maciej Siembieda. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim i Emilią Krakowską.

W sobotę i niedzielę zapraszamy na festiwalowy after do Probierni Matecznik, gdzie w sobotę odbędzie się slam poetycki a w niedzielę spotkanie Macieja Marcisza z Marcinem Mellerem.

Szczegółowy program godzinowy dostępny na stronie www.festiwalksiazki.pl. Wydrukowany program Fabryka Inspiracji będzie dystrybuować w licznych punktach informacyjnych w mieście oraz podczas wydarzenia w Miasteczku Literackim.