unnamed (3)

Autorka przez krytykę została nazwana objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Z ogromną odwagą porusza sprawy płci, dojrzewania młodzieży.

Marta Fox wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, wiersze, eseje). Jej książki zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie Książka Roku 1995 i 2000.

Powieścią „Paulina w orbicie kotów” rozpoczęła cykl historii o nastolatkach, radzących sobie z rozwiązywaniem życiowych problemów. Następne powieści w tej serii to: „Kaśka Podrywaczka”, „Karolina XL”, „Karolina XL zakochana”. Ogromną popularnością wśród młodzieży cieszą się także książki „Cafe Plotka”, Plotkarski sms”, „Zołzunie”, „Sekretnik”,”Zakochaj się, mamo”, „Idol”.

Od niedawna Marta Fox tworzy również dla dzieci. Seria, w której pojawiły się kolejno: „Przybij piątkę”, „Zielona Nikola” oraz „Bartek Wścieklica” to pełne mądrości i humoru interaktywne książki. Każdą z nich mały czytelnik może współtworzyć z autorką, znajdując miejsce na swoje zapiski i notatki.

Seria jest z powodzeniem wykorzystywana przez pedagogów podczas godzin wychowawczych oraz lekcji etyki jako inspiracja do rozmowy o rzeczach ważnych dla rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci.