Natalia Fiedorczuk-Cieślak, fot. Leszek Zych/Polityka

Natalia Fiedorczuk-Cieślak, fot. Leszek Zych/Polityka

 

 

 

Wokalistka, instrumentalistka, animatorka kultury. Za swoją debiutancką powieść „Jak pokochać centra handlowe” została w 2016 roku nominowana do Paszportów Polityki.

Pochodzi z Augustowa, wychowywała się w Białymstoku, w Supraślu ukończyła liceum plastyczne. Studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej, pracuje w Bemowskim Centrum Kultury, gdzie zajmuje się edukacją artystyczną i animacją społeczności lokalnej.

Wydała dwie płyty w ramach projektu Nathalie and The Loners: „Go, Dare” (2009) i „On Being Sane in Insane Places” (2012).

Od 2008 roku jest wokalistką i autorką tekstów zespołu Happy Pills, z którym wydała płytę „Retrosexual” (2010). Współpracowała także z zespołami pl.otki i Orchid. Od 2011 roku jest członkinią folkowego projektu znanego z zespołu Ścianka Maćka Cieślaka PTKCSS, od 2012 roku zaś występuje z grupą Urlatori e Łobuzzi, która wykonuje covery włoskich przebojów sprzed półwiecza.

W 2016 roku, nakładem wydawnictwa Wielka Litera, ukazała się jej debiutancką powieść. „Jak pokochać centra handlowe” wyrasta z osobistych doświadczeń autorki związanych z macierzyństwem i depresją poporodową, ale wykracza poza nie, stając się zapisem rozpadu osobowości.