Slam poetycki to publiczna rywalizacja poetów, podczas której rolę jury pełni publiczność. To połączenie poezji i performance’u w niezobowiązującej atmosferze. Zasady slamu są proste.
Slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie autorskiego tekstu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów. Publiczność decyduje kto wygrywa pojedynek. Dla zwycięzcy slamu poetyckiego przewidziane są nagrody książkowe i gadżety festiwalowe.

W ramach organizowanego slamu poetyckiego, Fabryka Inspiracji zaprosiła uczestników ogólnopolskich turniejów slamowych, którzy przedstawią swoje utwory w ramach rywalizacji podczas otwartego turnieju slamowego. Jeśli nie zetknęliście się jeszcze z wyjątkowo dynamiczną bliskością, jaka wytwarza się podczas turnieju między publicznością a występującymi, to macie okazję doświadczyć jej w doborowym gronie artystów pochodzących z różnych części Polski.

Zaproszeni slamerki i slamerzy to: Rudka Zydel (zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego), Patrycja Sikora, Tomasz Krasiński i Jan Jamiołkowski – jedni z najlepszych performerów w kraju.

Do tego elektroniczną muzykę podczas turnieju zapewni Cult of Hips (Szczepan Kopyt, który chce występować pod nazwą swojego muzycznego projektu). Całość poprowadzi Maciej Mikulewicz .

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału i wystąpieniem na scenie, zapraszamy do zapisów: festiwalksiazkiopole@gmail.com, w treści prosimy podać swoje imię, nazwisko oraz dołączyć swoje 2,3 autorskie teksty. Liczba uczestników biorących udział w turnieju jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.