Trwają zapisy na spotkanie z nagradzanym prozaikiem i esteistą Stefanem Chwinem. Są jeszcze wolne miejsca, więc zachęcamy do rejestracji. Spotkanie z autorem odbędzie się 4 czerwca o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.  

chwin

To jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy. Gdański powieściopisarz, krytyk literacki, eseista, historyk literatury i grafik. Profesor Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym. Autor powieści „Złoty pelikan”, „Dolina radości”, „Esther” czy „Hanemann”, za którą został wyróżniony Paszportem Polityki i Nagrodą im. Andreasa Gryphiusa przyznawaną przez Gildię Artystów Niemieckich za najlepszą książkę Europy Środkowej dotyczącą kwestii zbliżenia między narodami. Pretekstem do rozmowy z gościem określanym mianem pisarza melancholijnej pamięci będzie książka „Ein deutsches Tagebuch”, która znalazła się na liście bestsellerów 2015 roku opublikowanej przez „Die Zeit”.

„HAUSbesuche – spotkania domowe” to projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej prezentujący dokonania w przestrzeni polskiej i niemieckiej kultury oraz sztuki. Naszymi gośćmi są twórcy i artyści, którzy działają po obu stronach granicy. Nadrzędnym zadaniem tego projektu jest przybliżenie tematyki wspólnej, stworzenie otwartej płaszczyzny wymiany poglądów i doświadczeń. Poprzez niepowtarzalne spotkania z ludźmi, muzyką, literaturą i filmem odkrywamy i przywracamy wielokulturowy charakter Górnego Śląska.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, bądź telefonicznie) do dnia 2 czerwca br.

Kontakt: Emilia Socha, ifa managerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej
Tel. 32 461 20 70, e-mail: emilia.socha@haus.pl

Więcej informacji na: http://www.haus.pl/aktualnosci-1201.html