NIEDZIELA 4 CZERWCA, GODZINA 10:00-11:00, SCENA PLENEROWA

Żywy kryminał. Warsztaty.

W jaki sposób konstruowana jest fabuła ulubionych kryminałów? O jakich elementach charakterystycznych nie można zapomnieć? Co gwarantuje suspens, punkt kulminacyjny albo twist?
Żywy kryminał” to warsztat, który wprowadza uczestników w świat fikcji literackiej. Monolog prowadzącego zastępują dialogi. Historia tworzona w czasie rzeczywistym, która pozwala wcielić się w role konkretnych bohaterów, wprowadzić zagadkę i ujarzmić perspektywę rozwiązania tajemnicy. Nie ma jasnych reguł, epilog nie jest narzucany, natomiast teoria przybiera formę determinowaną przez uczestników. Nowatorska myśl spojrzenia na wyobraźnię autora od środka.
Warsztaty dedykowane dla fanów powieści kryminalnych, złaknionych wiedzy o konstruowaniu pełnych napięcia treści, pisarzy, pasjonatów, a przede wszystkim tych, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie wyobraźni.
Prowadzący: Bartłomiej Basiura – pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: Zamknięta prawda, Hipnoza, Uczeń Carpzova, Waga oraz Reset. Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.