Hiszpania na talerzu! – warsztaty kulinarne dla dzieci z Moniką Bień-Königsman, autorką książki „¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Zapraszamy w podróż do słonecznej Hiszpanii! Nasza przewodniczką będzie autorka książki „¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych” Monika Bień-Königsman! Hiszpanie kochają gonitwy byków, śpiew, taniec i dobre jedzenie. Dlaczego? Przekonamy się! Razem z autorką poznamy hiszpańskie smaki i wspólnie przygotujemy proste i pyszne tapas.
Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Monika Bień-Königsman

Monika Bien-Konigsman 2-ok

Studiowała filologię polską, public relations, aranżację i architekturę wnętrz. Mieszkała w Wielkiej Brytanii, potem w Hiszpanii. Od 2009 roku mieszka w Polsce. Pracuje jako projektantka wnętrz. Zawsze interesowały ją nowe miejsca, piękne wnętrza, literatura i jedzenie. Od 10 lat fascynuje się wyjątkowym miejscem na ziemi – Hiszpanią. Prowadzi poświęconego Hiszpanii bloga: hiszpanskiesmaki.es. Jest autorką wydanej przez Dwie Siostry książki „¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych”.
Głowa do góry! – warsztaty plastyczne z Urszulą Palusińską, autorką książki „Brzuchem do góry” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Czy niebo musi być niebieskie? Jak wygląda o poranku, a jak w zimowe popołudnie? Sprawdźmy, co można zobaczyć na jego tle leżąc brzuchem do góry. Wykorzystując różne narzędzia i techniki plastyczne stworzymy jedyne w swoim rodzaju portrety nieba w jego najróżniejszych odsłonach.

Warsztaty poprowadzi Urszula Palusińska, autorka książki „Brzuchem do góry”, dzięki której odkryjecie, jak bardzo ciekawym i zajmującym zajęciem może być wakacyjne „nic-nie-robienie.”
Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat.
Ze względu na charakter warsztatów prosimy, by dzieci ubrane były w ubrania, których nie szkoda zabrudzić.

Urszula Palusińska 

Urszula Palusinska

Twórczyni filmów animowanych i ilustratorka. Książka „Majn Alef Bejs” z jej ilustracjami zdobyła prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii non fiction, srebro w konkursie European Design Awards i wyróżnienia na biennale ilustracji ILUSTRARTE w Lizbonie oraz w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Jej filmy animowane były prezentowane na najważniejszych polskich festiwalach filmowych. Jest autorką wydanej przez Dwie Siostry książki „Brzuchem do góry”.