1. Wydawnictwo Agora (1AC)
2. Media Rodzina (1BD)

Wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych, poradników dla rodziców oraz audiobooków i innych. Do tej pory Media Rodzina opublikowała ponad pięćset tytułów. W 2012 roku obchodziło jubileusz 20-lecia.

Jednym z jego głównych filarów stały się popularne poradniki o tym, jak żyć w rodzinie, w społeczeństwie, dotyczące wychowania, uzależnień. Spośród nich wiele już gościło i gości na listach bestsellerów, m.in. pierwsza ich książka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały…, która po dwudziestu latach obecności na rynku ciągle znajduje się w ścisłej czołówce ich najlepiej sprzedających się książek, Inteligencja emocjonalna Daniela Golemana czy Mały poradnik życia H. Jacksona Browna Jr., którego kalendarz cieszy się stale rosnącym powodzeniem.
3. Wydawnictwo Alegoria (2B)

Ich celem jest dostarczenie odbiorcom zarówno tym starszym, jak i młodszym dobrych książek służących nie tylko intelektualnej rozrywce, ale także zaspakajających potrzeby estetyczne. W ofercie znajdą się albumy, książki historyczne i okołohistoryczne, literatura faktu, poradniki, ale także książki dla dzieci. Dokładają wszelkich starań, aby każda z ich publikacji dostarczała czytelnikom niezapomnianych wrażeń i zachęcała do sięgania po kolejne pozycje.

4. Książkowe Klimaty (2C)

Wydawnictwo Książkowe Klimaty powstało w 2013 roku we Wrocławiu z pasji do odkrywania tego, co nieznane. Publikują współczesną prozę europejską, kierując się przede wszystkim na południe. Swoimi książkami chcą pokazywać te miejsca na literackiej mapie, które pomimo niewielkiego oddalenia geograficznego, wciąż pozostają w cieniu. Wydają takie książki, jakie sami chcieliby czytać i oglądać: mówiące więcej o świecie wokół nas, zrywające ze schematami i stereotypami.
Każda seria to oddzielny kraj lub region, a tym samym – unikalny klimat. Dlatego prezentują to, co bliskie, a zarazem nieznane.
5. Preston Publishing (2D)

Preston Publishing to polskie wydawnictwo językowe. Wydaje książki do nauki języków obcych m.in. z serii W tłumaczeniach w zupełnie nowej formule opartej na prostym, przystępnym i skutecznym sposobie nauki. Ich unikalność jest ceniona przez nauczycieli i uczniów. Publikacje stanowią doskonały suplement każdego kursu i świetnie sprawdzają się przy samodzielnej nauce języka. Wydawnictwo cały czas poszerza ofertę o nowe publikacje do nauki języków angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz włoskiego.
6. IPS/Erica/Druga Strona (3C)

Wydawnictwo istnieje od maja 2004 r. Od tego czasu opublikowało kilkadziesiąt książek z zakresu:
* beletrystyki (wznowienia historycznych powieści Roberta Graves”a, cykl wojennych powieści Svena Hassela),
* źródłowych i popularnych opracowań historycznych (Pamiętniki Jędrzeja Kitowicza, Od Rusi do Rosji i Śladami cywilizacji Wielkiego Stepu Lwa Gumilowa, Bitwa warszawska Mariana Kukiela),
* poezji (polsko-włoskie wydanie wyboru wierszy Jana Twardowskiego, Lubię codzienność Ireny Conti Di Mauro),
* esejów popularnonaukowych (Konrad Lorenz).
W planach wydawniczych mają wiele książek o najważniejszych problemach współczesności, ciekawych powieści polskich i zagranicznych twórców, opracowań historycznych.

7. Akapit Press ( 3D)

Akapit Press jest jedynym wydawcą książek Autorek: Małgorzaty Musierowicz oraz Krystyny Siesickiej. Wydajemy cieszące się niezwykłą popularnością powieści Agnieszki Tyszki, Emilii Kiereś, Katarzyny Majgier, Marty Fox, Idy Pierelotkin, Ałbeny Grabowskiej, Katarzyny Borys, Sergiusza Pinkwarta, Romka Pawlaka, Andrzeja Żaka, Joanny Kmieć, Joanny Preisner i Jakuba Bogusza.
Nakładem Wydawnictwa Akapit Press ukazują się również serie tłumaczeń z języków obcych. Ich Autorzy często odwiedzają ich stoiska na Międzynarodowych Targach Książki, uradowani swoją popularnością w Polsce i zawsze okazywaną im sympatią. Wśród tego grona znajdują się książki Jordiego Sierry I Fabry, Elisy Puricelli Guerry, Sophie McKenzie, Kelly McKain, Joss Stirling, Elizabeth Laban, Joanny Nadin i wielu innych.
Przez minione dwadzieścia pięć lat pod marką Akapit Press ukazało się tysiące tytułów, wśród których znalazło się wiele bestsellerów, wielokrotnie wznawianych, wysoko ocenianych przez krytyków specjalizujących się w analizie literatury przeznaczonej dla młodzieży.

8. Księgarnie Świat Książki (Albatros, Bukowy Las, Czerwone i Czarne, Drzewo Babel, Fabryka Słów, Insignis, Mag, Melanż, Nowa Proza, Olesiejuk, Powergraph, Świat Książki) (4)
9. Świadomi Wydawcy (Albus, Amaltea, Blue Bird, Claroscuro, Druga Noga, Literówka, Mocak, Od Do, Poławiacze Pereł, Timof Comics) (6)
10. Dreams Wydawnictwo (7A)

Od początku działalności wydawnictwa DREAMS szczególne miejsce zajmuje literatura dla dzieci. Równocześnie obok bajek i opowiadań dla najmłodszych czytelników, znaczną część naszej propozycji stanowi literatura dla młodzieży i dorosłych.
Wydawane przez nich książki z dziedziny literatury pięknej, prozy kobiecej i młodzieżowej mają za zadanie kształtować charakter i propagować właściwe postawy ludzkie.
 Istotą wydawnictwa DREAMS jest wydawanie powieści wyjątkowych, które w subtelny sposób skłonią do myślenia, a dzięki niestereotypowym bohaterom będą promowały dobre wartości.
 Poprzez stałą współpracę wydawnictwa z gronem uznanych polskich autorów, jak również z wieloma twórcami zagranicznymi, m.in. z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Australii oraz Stanów Zjednoczonych, mają okazję prezentować stale poszerzającą się ofertę polskiej i światowej beletrystyki.

11. Grupa COGITO (7 BD)

Są grupą entuzjastów dobrej edukacji. Od 1992 roku prowadzą firmę edukacyjną, która przede wszystkim zajmuje się wydawaniem publikacji edukacyjnych. Z ich czasopism i książek skorzystało już ponad 1000000 uczniów, którzy z sukcesem zdali potem swoje egzaminy (gimnazjalne, maturalne i inne).
Wydają czasopisma edukacyjne dla dzieci i młodzieży (Kumpel, Victor Junior, Victor, Cogito), zeszyty tematyczne (Poradnik skutecznej nauki czy kompendia przedegzaminacyjne), książki. Prowadzą portale internetowe: www.cogito.com.pl, www.victor.com.pl, www.victor-junior.pl, www.kumpel.com.pl) oraz edukacyjny sklep internetowy: www.edukram.pl.  Zapraszają na profil społecznościowy na FB dla rodziców pod nazwą: RodzicWTemacie.

Wspierają w swoich mediach wartościowe akcje społeczne i edukacyjne oraz wydarzenia kulturalne.
Realizujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży, m in. :
– warsztaty przygotowujące do matury,
– warsztaty dziennikarskie,
– warsztaty efektywnej nauki.

Przygotowują na zlecenie materiały edukacyjne (scenariusze, karty pracy, materiały multimedialne) i inne publikacje (naukowe, poradnikowe itd.).

12. Wydawnictwo Literackie (7C) 

Założone w 1953 roku Wydawnictwo Literackie od ponad pół wieku swego istnienia inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury. Sąprzede wszystkim wydawcami literatury, szczególnie pięknej polskiej i obcej, literatury faktu – w tym cenionych książek wspomnieniowych, historycznych, popularnonaukowych – oraz literatury dla młodzieży.

13. Publicat (8)

PUBLICAT S.A. jest grupą wydawniczą publikującą książki adresowane do:

  • dorosłych czytelników (beletrystyka, poradniki, albumy),
  • młodzieży (beletrystyka, książki popularnonaukowe i edukacyjne),
  • dzieci (klasyka, autorzy współcześni, książki edukacyjne).

Katalog PUBLICAT S.A. obejmuje więc pełną ofertę rynkową: od książek dla dzieci przez publikacje popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, albumy krajoznawcze i poradniki po książki z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. Grupa wydawnicza Publicat S.A. jest jednym z największych wydawców oferty rynkowej w Polsce.

14. Wydawnictwo Nasza Księgarnia (9)

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA to wyjątkowa oficyna, łącząca tradycję i nowoczesność. Od 1921 roku towarzyszą kolejnym pokoleniom czytelników, którym dostarczają książki piękne i wartościowe. Mają wyłączne prawo do publikacji takich klasycznych, ponadczasowych pozycji, jak książki A.A. Milne’a („Kubuś Puchatek”, „Chatka Puchatka”), Astrid Lindgren („Dzieci z Bullerbyn”, „Ronja, córka zbójnika”, „Bracia Lwie Serce”) oraz dziewięciotomowy cykl o Muminkach. Są również wydawcą serii o Mikołajku znakomitego duetu autorsko-ilustratorskiego Sempé-Goscinny.
15. Dom Wydawniczy Rebis (10A)

Dom Wydawniczy Rebis od samego początku zakładał stwarzanie szerokiego profilu wydawniczego. W bogatej ofercie tej oficyny znalazły się zarówno książki popularnonaukowe i naukowe (m.in. serie z Wodnikiem, Psychologia, Wschód Zachodowi, Mity i legendy świata), jak i najpopularniejsza seria beletrystyczna w Polsce: seria z Salamandrą (m.in. książki Whartona, Vargasa Llosy, Lodge’a, Winterson, Amisa).

Od 1999 roku wydawnictwo wprowadziło nowe serie: Nowe horyzonty, Poradniki doskonałe, Dla żółtodziobów, Od A do Z oraz Biografie i powieści biograficzne.
16. Wydawnictwo Czarna Owca (10B)

Wydawnictwo Czarna Owca jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza Sp. z o.o.).
W ich ofercie można znaleźć:

  • bestsellerową Czarną Serię, w której wydajemy najlepsze kryminały, thrillery i książki sensacyjne zarówno polskich autorów (m.in. Vincenta V. Severskiego, Mariusza Zielke, PM Nowaka, Marty Zaborowskiej), jak i tłumaczenia (m. in. książki Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Lizy Marklund, Häkana Nessera, Ake Edwardsona, Arne Dahla, Leifa GW Perssona i wielu innych)
  • literaturę piękną polską i obcą (m.in. powieści Tomasza Jastruna, Mai Wolny, Anthony’ego Doerr’a, Kate Atkinson, Mariany Enriquez, Charlotte Roche, Hanny Samson, Josteina Gaardera, Simone de Beauvoir)
  • literaturę faktu (m.in. książki Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, Aleksandra Makowskiego, Grzegorza Chlasty)
  • literaturę dla dzieci i młodzieży (książki Małgorzaty Strzałkowskiej, Ewy Nowak, Macieja Wojtyszki)
  • literaturę obyczajową współczesną (powieści Katie Agnew, Jane L. Rosen, Laury Norton)  i historyczną (cykl „Poldark” Winstona Grahama, sagi historyczne Edwarda Rutherfurda)
  • poradniki i książki psychologiczne (książki Marshalla Rosenberga, Irvina Yaloma, Susan Forward, Viktora Frankla, Pii Mellody, Jona Kabata Zinna, Petera A. Levina, Alexandra Lowena
  • książki z szeroko pojętej duchowości (m.in. Kena Wilbera, Osho, Berta Hellingera, Thich Nhat Hanha, Willigisa Jaegera, Lamy Ole Nydahla)

Ważne miejsce wśród ich tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne ukazujące różne oblicza ateizmu.

17. Zysk i S-ka (11)

W ofercie Zysk i S-ka Wydawnictwa znajdziecie literaturę polską i obcą; książki historyczne, popularno-naukowe, podróżnicze, kryminały, science-fiction, fantasy, poradniki, beletrystykę, a także audiobooki.

18. Grupa Wydawnicza Foksal (12AB)

Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała 31 grudnia 2012 roku w wyniku połączenia trzech, obecnych na rynku od ponad 20 lat, renomowanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B i Wilga. GW Foksal to połączenie wieloletniego doświadczenia, chęci zaoferowania Czytelnikom wyjątkowych i wyróżniających się książek w nowoczesnym wydaniu, a przede wszystkim dbałość o utrzymanie ich zaufania. Wspólnie tworzonej jakości towarzyszy jednocześnie zachowanie tożsamości marek – każde z wydawnictw zachowuje znaki firmowe i kontynuuje własny program, wciąż go rozszerzając i udoskonalając.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców w 2013 roku Grupa rozszerzyła swoją ofertę o nowe obszary – najpierw powstała marka Uroboros (książki o tematyce fantastycznej), jesienią zadebiutował FoxGames – wydawca gier planszowych dla dzieci, a następnie – na wiosnę 2014 roku YA!, przeznaczona dla nastoletnich wielbicieli literatury.

Dzięki takiemu rozbudowaniu i podziałowi oferty wydawniczej wychodzimy naprzeciw indywidualnym potrzebom i wymaganiom Czytelników. Jesteśmy największym wydawnictwem w Polsce, a to zobowiązuje!

19. Wydawnictwo Literatura (12CD)

Wydawnictwo Literatura istnieje od 1990 roku. Wydają książki dla dzieci i młodzieży współczesnych polskich autorów. Są laureatami wielu prestiżowych nagród. Współpracują z najlepszymi: Wandą Chotomską, Joanną Papuzińską, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Brykczyńskim, Pawłem Beręsewiczem, Joanną Olech, Anną Onichimowska, Beatą Ostrowicką i innymi.

Wydają także serię Lodziana – książki o Łodzi i regionie łódzkim. Pokazują w niej to, co w ziemi łódzkiej niepowszednie, co świadczy o jej bogatych wiekami tradycjach.

20. Wydawnictwo Entliczek/Namas (17)

Entliczek:

Entliczek jest małym, niezależnym wydawnictwem rodzinnym. Publikują to, co im się podoba, czyli książki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię, otwierają na świat i ludzi, kształtują wrażliwość. I bawią – bo radość i spontaniczność to nieodłączny atrybut dzieciństwa. Dużą wagę przywiązują do oprawy graficznej ich publikacji. Wierzą, że w każdym dziecku tkwi mały, wrażliwy artysta, który potrafi docenić piękną, oryginalną formę.

Namas:

Namas znaczy w sanskrycie „pokłon, pełne szacunku pozdrowienie”. To dobry początek każdego spotkania. Co wydają? Dla dorosłych książki o Indiach i książki indyjskich autorów – bo Indie ich ciekawią, inspirują, przyciągają. Dla dzieci książki, które opowiadają o pięknie różnorodnego, wielokulturowego świata – bo przecież tylko otwierając szeroko oczy i serce, można przygotować się do odkrywania nieznanych lądów w sobie i wokół siebie.

21. Wydawnictwo Bis (18)

Bis powstało w 1991 roku na warszawskiej Woli. Od początku swojej działalności dba o to, by wydawane przez nie książki były naprawdę wyjątkowe.

Książki dla dzieci, poezja, poradniki, literatura kobieca, książki edukacyjne – to tylko część propozycji Bis-u. Wydawnictwo szczególną troską otacza najmłodszych czytelników. Pięknie ilustrowane bajki, kolorowanki oraz pozycje rozwijające zręczność i kreatywność stoją na bardzo wysokim poziomie.

Wszystko to nagrodzone zostało wieloma nagrodami, między innymi: Nagroda Literacka Zielona Gąska, Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego. Oficyna może poszczycić się wydawaniem takich autorów jak: Juliette Benzoni, Beverley Jo, Renata Piątkowska, Julia London, Łukasz Wierzbicki i wielu innych.

22. Wydawnictwo Świętego Wojciecha (19)

W roku 2017 Święty Wojciech Dom Medialny obchodzi jubileusz 120 lat swojego istnienia. Powstała dzięki staraniom abpa Floriana Stablewskiego spółka datuje swój początek na 1897 rok.
Czytelnikom proponują literaturę religijną:
– Pismo Święte,
– modlitewniki na różne okazje,
– słowniki, poradniki, albumy, książki dla dzieci i młodzieży,
– podręczniki do nauki religii,
– pomoce dydaktyczne,
– beletrystyka kobieca,
– materiały do katechezy parafialnej,
– audiobooki,
– e-booki.

Wydawnictwo Święty Wojciech jest również wydawcą„Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego”, „Strefy Katechety”, „Biblioteki Kaznodziejskiej” oraz „Króluj nam Chryste”.

23. Adamada Wydawnictwo (20)

Wydawnictwo ADAMADA publikuje starannie wybraną, piękną i wartościową literaturę dla dzieci, polską i zagraniczną, a także pomysłowe łamigłówki oraz kreatywne kolorowanki.
Każdy z wydanych tytułów wyróżnia się zarówno treścią, jak i szatą graficzną. ADAMADA dba, by książki miały pozytywny wpływ na rozwój poznawczy i estetyczny dzieci, pomagały kształtować właściwe postawy społeczne oraz uwrażliwiały etycznie.
Wśród tytułów znajdują się pozycje, które zdobyły międzynarodową popularność i prestiżowe nagrody literackie. Dwadzieścia naszych książek otrzymało wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

24. Wydawnictwo Dwie Siostry (21)

25. Wydawnictwo Sonia Draga/ Wydawnictwo Debit (22)

Wydawnictwo Debit założone zostało w 1991 roku w Bielsku-Białej. Od samego początku specjalizowało się w literaturze dziecięcej. W ofercie ponad czterystu tytułów są bajki, baśnie oraz książki o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych. Wydaje także tytuły popularnonaukowe, a także obszerne opracowania o charakterze albumowym i encyklopedycznym, wspomagające edukację dzieci i młodzieży.

W doborze książek Sonia Draga kieruje się intuicją i własnymi zamiłowaniami. Wybierają te, które mówią coś ważnego o świecie i nie pozwalają czytelnikom przejść obok siebie obojętnie.

26. Muzea (CMJW, MSO, MWO) i Instytut Śląski (16)

27. WYDAWNICTWO MD Monika Duda (2A)

28. ZNAK Społeczny Instytut Wydawniczy (5AC)

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w 1959 roku z inicjatywy osób związanych z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. Chciały one poszerzyć krąg oddziaływania tego środowiska, utrwalając twórczość autorów związanych z oboma pismami, a także – dzięki przekładom współczesnych teologów i filozofów – pozyskać autorów nowych (Thomas Merton, Karl Rahner, Joseph Ratzinger), zapoznać polską publiczność z dziełami niepublikowanymi przez państwowe wydawnictwa. Na ogłoszony wśród czytelników apel o pożyczkę odpowiedziało około dziewięciuset osób, które nie miały pojęcia, że tym samym przyczyniają się do powstania jednego z najciekawszych, najbardziej kreatywnych i największych polskich wydawnictw.

29. Prószyński i i S-ka (5B)
Profil wydawniczy Prószyński Media obejmuje literaturę polską i światową, zarówno klasykę, jak i prozę współczesną (od powieści obyczajowych po fantastykę, od kryminałów po romanse), literaturę faktu, biografie, książki popularnonaukowe, kulinaria oraz dla dzieci i młodzieży. Nakładem Prószyński Media ukazują się książki młodych debiutujących pisarzy, jak i uznanych już polskich autorów, wśród których są m.in.: Olga Rudnicka, Maria Ulatowska, Grażyna Jeromin-Gałuszka, Irena Matuszkiewicz, Maria Czubaszek, Agnieszka Osiecka, Tanya Valko, Henryk Jerzy Chmielewski, Stefan Kisielewski, Marek Harny, Konstanty Ildefons Gałczyński. Literaturę światową reprezentuje wielu cenionych autorów, takich jak: Orson Scott Card, Ursula K. Le Guin, Dennis Lehane, Jeffery Deaver, Terry Pratchett, John Irving, Stephen King, Jodi Picoult, Diana Chamberlain, Virginia C. Andrews, Nora Roberts, Henry James czy John Steinbeck.
Wydawnictwo stale rozwija sprzedaż poprzez księgarnię internetową www.ksiegarnia.proszynski.pl. W 2013 roku staje się właścicielem kolejnych dwóch sklepów internetowych: www.sklep.gildia.pl oraz www.sefer.pl (sprzedaż książek wszystkich wydawnictw). Prószyński Media jest również jednym z największych wydawców e-booków. Od 2014 roku prowadzi sprzedaż książek, których nakład jest wyczerpany („Druk na żądanie”), oraz stale powiększa ofertę książek serii Duże litery, które są oferowane również na stronie www.duzelitery.pl. Od wielu lat przy siedzibie wydawnictwa działa Księgarnia firmowa, w której można kupić kilka tysięcy tytułów sygnowanych logo Prószyński i S-ka.
30. Grupa Helion  SA (5D)

MOCAK

Program Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, projekty edukacyjne i badawcze. Najważniejszym celem MOCAK-u jest przedstawianie sztuki ostatnich 20 lat w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz wyjaśnianie sensu tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością.
MOCAK od początku swojego istnienia działa jako wydawca. Każdej z wystaw towarzyszy publikacja. Muzeum podejmuje też inicjatywy wydawnicze niezwiązane bezpośrednio z działalnością wystawienniczą oraz wydaje interdyscyplinarne czasopismo „MOCAK Forum”.