W sobotę na scenie plenerowej rozpoczniemy od spotkania autorskiego z Beatą Pawlikowską, później Agnieszką Maciąg, ks. A. Bonieckim, Karolem Bieleckim, Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem, Blanką Lipińską, Wojciechem Kuczokiem czy Eustachym Rylskim. W Miejskiej Bibliotece będzie spotkanie w ranach spotkań z Mamą i Tatą wokół książeczek „Kicia Kocia” oraz warsztaty literackie.

W niedzielę rozpoczynamy czytaniem interaktywnym aktorów Opolskiego Teatru Lalki z Wydawnictwem Zakamarki, a później spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, Katarzyną Puzyńską, Magdaleną Tulli, Marcinem Mellerem, Marcinem Wilkiem, Magdaleną Grzebałkowską w muzycznym akompaniamencie Leszka Kułakowskiego. W Miejskiej Bibliotece odbędzie się warsztat kreatywny Loesje oraz opolska scena literacka: Marek Wołyński, Harry Duda, Agnieszka Wójtowicz, Agata Suchocka, Stanisław Sławomir Nicieja oraz Maciej Siembieda. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim i Emilią Krakowską.

W sobotę i niedzielę zapraszamy na festiwalowy after do Probierni Matecznik, gdzie w sobotę odbędzie się slam poetycki a w niedzielę spotkanie Macieja Marcisza z Marcinem Mellerem.

Szczegółowy program godzinowy dostępny na stronie www.festiwalksiazki.pl. Wydrukowany program Fabryka Inspiracji będzie dystrybuować w licznych punktach informacyjnych w mieście oraz podczas wydarzenia w Miasteczku Literackim.