Kwiat Jabłoni – polski zespół folk-popowy. Zespół tworzy rodzeństwo Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018.

Już w sobotę, 8 czerwca o 19 zagra zespół Kwiat Jabłoni.

Kwiat Jabłoni zrodził się nie tylko z ekonomicznej prozy okołomuzycznego życia, ale też z autentycznej fascynacji twórczością amerykańskiego duetu tworzonego przez Chrisa Thile’a i Brada Mehldaua.

Do sierpnia 2018 ich debiutancki utwór Dziś późno pójdę spać zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a do lutego 2019 uzyskał blisko pięć milionów wyświetleń. W październiku 2018 ukazał się drugi singiel zespołu pt. Niemożliwe.

1 lutego 2019 ukazał się ich pierwszy studyjny album pt. Niemożliwe, który w ciągu pierwszego tygodnia uplasował się na 7 pozycji list sprzedaży OLiS. Ich utwory znalazł się także między innymi na listach przebojów Programu III Polskiego Radia oraz Radia Warszawa.

W marcu zespół uplasował się 3. miejscu w drugiej edycji plebiscytu Sanki 2019 na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej organizowanym przez Gazetę Wyborczą. 20 marca 2019 zespół wystąpił w programie informacyjnym Teleexpress na antenie TVP1 i TVP Info.