Tysiące osób na trzecim Festiwalu Książki Opole 2018!

Na kilka dni całe centrum Opola zmieniło się w jedną wielką strefę czytania  – brawa dla organizatorów! I podziękowania dla Was za tak dużą frekwencję! Do zobaczenia za rok! – wspominał Remigiusz Mróz, podsumowując trzecią edycję opolskiego wydarzenia.  Rozbudowany program tysiące uczestników, kilkadziesiąt wydawnictw, kilkanaście spotkań autorskich i koncerty! Tak można podsumować zaczytany weekend podczas trzeciego Festiwalu Książki Opole 2018.

Piękna pogoda, książki i ogromna frekwencja

Trzeci Festiwal Książki Opole 2018 to zdecydowanie rozbudowany program spotkań autorskich, warsztatów, koncertów i licznych wydarzeń okołofestiwalowych. Trzydniowa impreza zaowocowała spotkaniami m.in. z Remigiuszem Mrozem, Jerzym Stuhrem, Joanną Bator, Piotrem Stelmachem, Marcinem Mellerem, Dorotą Masłowską, Jackiem Hugo-Baderem, Justyną Kopińską, Krzysztofem Vargą, Michałem Rusinkiem, Anną Ficner – Ogonowską i wielu innych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się opolskie spotkania z autorami. Nie zawiodły również opolskie szkoły, ponieważ piątkowe przedpołudniowe warsztaty i spotkania dla dzieci cieszyły się ogromną popularnością. Przybyli opolscy uczniowie, przedszkolaki, licealiści, gimnazjaliści, a nawet przyjechały wycieczki z okolicznych miejscowości! W wydarzeniu wzięło udział tysiące osób, miało miejsce kilkanaście spotkań autorskich, warsztatów i dwa koncerty. Do Opola zjechało się ok. siedemdziesiąt wydawnictw, które pokazywały szeroką ofertę wydawniczą Opolan i przyjezdnym gościom

„Super, jak zawsze! W szczególności, że scena stoi w miejscu gdzie spędziłem pół życia. Atmosfera książkowa opanowała ten nasz opolski świat!” – wspominał w rozmowie z organizatorami Remigiusz Mróz. Kolejka do autorka była rekordowa! Czytelnicy czekali kilka godzin, aby spotkać się z ulubionym pisarzem.

Marcin Meller, docenił wygląd Miasteczka Festiwalowego – „Ładne stoiska wydawców, dużo ludzi, frekwencja dopisała, ludzie kupują książki, zagadują, pytają. Na Festiwalu Książki jestem pierwszy raz, jest świetnie! Piękna pogoda, są książki, ludzie, świetna atmosfera, czego chcieć więcej! Barwo WY!

Joanna Bator „ Cudowna prowadząca i cudowna publiczność! Organizacji nic nie można ująć! Jestem zadowolona, wypoczęta i szczęśliwa.

Dwadzieścia tysięcy książek trafiło do polskich rodzin!