Agnieszka Maciąg (ur. 1969r.) – polska pisarka, blogerka, modelka, aktorka i dziennikarka. Studiowała dziennikarstwo na UW oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.

Jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek – pracowała m.in. w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie, z tak wybitnymi osobowościami jak np. Karl Lagerfeld, Paco Rabanne, Nino Cerrutti czy Laura Biagotti.. Nie poprzestała na modelingu, zaczęła także grać w filmach i pracować w telewizji jako dziennikarka. Nagrała także płytę „Marakesz 5:30”. Prowadziła wywiady z gwiazdami świata filmu, muzyki, sztuki i sportu w Polsce (m.in. Urszula Dudziak, Kayah, Tomasz Stańko, Robert Korzeniowski, Katarzyna Figura, Franciszek Starowieyski, Jan Peszek, Michał Urbaniak, Rafał Olbiński) i za granicą (m.in. Neneh Cherry, Eros Ramazotti, Zucchero, Vanessa-Mae, M People, Chumbawamba, John Mayall).

Agnieszka Maciąg jest również autorką książek kulinarnych, poradników dla kobiet i tomów poezji. Uczy jako kochać życie, inspiruje do zdrowego smacznego gotowania, podpowiada jak żyć w zgodzie ze sobą i być blisko natury.  Na jej blogu przeczytamy: „Łączę tradycję z nowoczesnością, polskie specjały z potrawami z całego świata, kocham warzywa, owoce, świeże i suszone zioła, kasze, ryby oraz rośliny strączkowe. Uwielbiam dzielić się jedzeniem i gotować dla rodziny oraz przyjaciół, a najważniejsze są dla mnie naturalność, zdrowie i bogaty smak. Dobre i wspólne jedzenie zbliża do siebie ludzi, pomaga odnaleźć podobny punkt widzenia. Jestem zdania, że największe radości życia dzieją się wokół kuchennego stołu.”