Dziennikarz od 2002 r. współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”, autor reportaży, wywiadów, tekstów specjalistycznych o tematyce kulturalnej, społecznej, międzynarodowej, pisze zarówno o Krakowie, Podhalu, jak i Tybecie; szczególne miejsce w jego dziennikarstwie zajmuje także związana z życiową pasją tematyka górska; autor biografii „Artur Hajzer. Droga słonia” oraz współautor wraz z Przemysławem Wilczyńskim książki „Broad Peak. Niebo i piekło”, za teksty na temat tragedii w Karakorum wraz z nim nagrodzony także w Nagrodą SDP 2013 im. Kazimierza Wierzyńskiego (za dziennikarstwo sportowe) oraz Nagrodą Dziennikarzy Małopolski 2014 (w kategorii „Publicystyka”).

Otrzymał nagrodę Pióro Nadziei Amnesty International 2009 za najlepszy tekst o prawach człowieka w prasie polskiej (cykl trzech tekstów o losie tybetańskich uchodźców w Indiach i Nepalu opublikowanych w „Tygodniku Powszechnym” i „Polityce”). Nominowany do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press 2010 w kategorii wywiad za wywiad z nestorami ratownictwa tatrzańskiego, Janem Krupskim i Józefem Uznańskim: „Jak chodzi o lawiny, to nie ma mądrych”, opublikowany w „Gazecie Wyborczej”.

Przewodnik tatrzański i autor książek o tematyce górskiej: „Broad Peak. Niebo i piekło” (2014) i „Artur Hajzer. Droga słonia” (2018).