Ilona Chylewska-  artystka wszechstronna, aktorka i bajarka. Jej występy w warszawskiej Operze Narodowej to rezultat solidnej pracy, ale przede wszystkim – wiary we własne marzenia. W piękny sposób wspiera również edukacyjnie dzieci poprzez działania na rzecz Fundacji Słoneczko jako Ambasadorka.

Prowadzi swoje autorskie warsztaty, wystąpienia publiczne oraz bajkowe spotkania edukacyjne.
Swoje działania kieruje głównie do dzieci i młodzieży. Aktywnie wspiera akcje charytatywne, których głównym celem jest pomaganie i wspieranie dziecięcych serc. Jest też Ambasadorem Fundacji Słoneczko.
Od piętnastu lat związana jest z branżą eventową, prowadzi wydarzenia artystyczne i organizuje także szkolne wycieczki i warsztaty w zaprzyjaźnionym studio nagraniowym.

Prowadzone przez nią warsztaty z wystąpień publicznych bazują głównie na szerokiej gamie ćwiczeń również z młodzieżą. Skupia się przede wszystkim na przełamywaniu wewnętrznych barier, które stanowią klucz do pięknej drogi. Przygotowuje ćwiczenia, które pozwalają na poznawanie siebie i swoich wartości. Bajkowe spotkania z kolei czyli „MAGIA Zaklęta w Literach” opiera się na głośnym czytaniu bajek i wierszy. Dopełnieniem bajkowych spotkań z Iloną Chylewską są zabawy ruchowo-taneczne. Nagrała również bajkową płytę, na której znajdują się bajki i wiersze.

„MAGIA Zaklęta w Literach” to jedyny taki projekt w Polsce, który łączy w sobie bogaty program i piękną ideę, jaką jest pomaganie. Ma również ogromną potrzebę dzielenia się bajkowym światem, który idealnie przedstawia  różne strony życia.