Remigiusz Mróz (ur.1987r.) – prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie w Kolegium Prawa na podstawie rozprawy pt. „Cyfryzacja sfery władztwa publicznego” napisanej pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka w 2015 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest autorem kilku artykułów naukowych oraz laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+”

W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie (powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, science fiction), a tym, co łączy jego książki, jest suspens i wartka akcja. W swoich kryminałach porusza także kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców, mniejszości narodowych czy przemocy domowej.

Najbardziej znaną serią wydawniczą w dotychczasowej karierze młodego pisarza jest cykl thrillerów prawniczych, których głównymi bohaterami są bezkompromisowa prawniczka o języku ciętym jak brzytwa, Joanna Chyłka, oraz jej aplikant, Kordian Oryński o pseudonimie Zordon. Drugim cyklem powieści, pisanym równolegle do cyklu z Chyłką, jest seria książek, w której głównym bohaterem jest komisarz Wiktor Forst. Jej wciągająca, wartka akcja rozgrywa się w dużej mierze na Podhalu, ale niejednokrotnie przenosi się również za granicę.

W 2016 i 2017 roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazały się kolejne trzy kolejne książki Remigiusza Mroza – „Enklawa”, „Połów” i „Prom”. Zostały one wydane pod pseudonimem Ove Løgmansbø – Mróz anonimowo rozesłał szkic pierwszej powieści do kilku wydawnictw, podając się za debiutującego pisarza o polsko-farerskich korzeniach

Remigiusz Mróz jest także autorem kilku samodzielnych powieści, wśród których znajdują się świetnie przyjęty „Behawiorysta” (2016), „Świt, który nie nadejdzie” (2016) oraz jedyna jak na razie w dorobku autora książka z gatunku science fiction, „Chór zapomnianych głosów” (2014). W 2018 roku Mróz rozgrzał opinię publiczną książką „Nieodnaleziona”, która porusza bardzo trudny temat, jakim jest przemoc wobec kobiet.

Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki Kasacja oraz Zaginięcie.