Spotkania autorskie

Spotkania autorskie, na które można uczęszczać podczas Festiwalu Książki w Opolu to znakomite miejsce, aby posłuchać ulubionych pisarzy i publicystów oraz dowiedzieć się czegoś nowego. Podczas różnorodnych prelekcji, będą Państwo mogli usłyszeć autorów bestsellerowych powieści opowiadających o swojej przygodzie z pisaniem. Natomiast w części dyskusyjnej będą mieli Państwo możliwość zadania ulubionym autorom wszystkich dręczących Was pytań. W nasze spotkania autorskie angażujemy pisarzy kryminałów, fantastyki, reportażu, literatury dziecięcej i kobiecej oraz wielu innych. Ponadto, zapraszani prelegenci to także znane postaci w świecie mediów i kultury.

W poprzednich latach udało nam się już gościć między innymi Remigiusza Mroza, Opolanina uważanego obecnie za mistrza polskiego kryminału. Innym naszym prelegentem była również nagradzana autorka reportaży Justyna Kopińska. Ponadto, odwiedził nas Jakub Ćwiek, pisarz również pochodzący z Opola, znany ze świetnych powieści fantasy.

Co roku na nasze spotkania autorskie zapraszamy nowych gości, aby mogli Państwo dowiadywać się coraz więcej o literaturze. Staramy się zachowywać jak największą różnorodność i poruszać tematykę rozmaitych gatunków, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w programie naszego Festiwalu Książki.

Dołącz do nas dziś!

Informujemy, że wstęp na wszystkie organizowane spotkania autorskie jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z harmonogramem festiwalu, a jeśli pojawią się jakieś pytania, uprzejmie prosimy o kontakt, na pewno na nie odpowiemy.