Warsztaty pisarskie prowadzone podczas festiwalu to fascynująca atrakcja, która zainteresuje zarówno starszych, jak i najmłodszych uczestników. Aby zadowolić zarówno dzieci oraz osoby dorosłe, przygotowujemy różnorodne tematy i wykładowców, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś ciekawego i porywającego. Warsztaty pisarskie w poprzednich latach wprowadziły uczestników w skomplikowany proces wydawania książki, uchyliły rąbka tajemnic znanych autorów czy udzieliły przydatnych wskazówek odnośnie stylu. Na dzieci czekały warsztaty z czytania oraz ilustrowania książek.

Jest to bez wątpienia doskonała propozycja dla każdego, kto zawsze chciał pisać, ale nie do końca wie jak się do tego zabrać. Wskazówki przekazane przez doświadczonych profesjonalistów to zawsze nieoceniona pomoc w sytuacji, gdy chcemy zacząć zajmować się czymś nowym. Niejednokrotnie zdarza się, że sam pomysł to za mało – potrzebna jest znajomość odpowiednich technik, aby swój uczynić przekaz przejrzystym dla czytelnika i móc go nim zainteresować. Każdego roku nasze warsztaty pisarskie obejmują zróżnicowaną tematykę, ponieważ zależy nam na tym, żeby jak najwięcej osób znalazło wśród nich coś dla siebie.

Zapowiedzi

Zapraszamy do kontaktu

Wszystkie dodatkowe informacje na temat naszych warsztatów pisarskich (wolne miejsca, lokalizacja, tematy) znaleźć można na portalach społecznościowych Opolskiego Festiwalu Książki. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy serdecznie do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości.